Anasayfa » Haberler » Genel »
 14. anadolu buluşmaları başladı
14. ANADOLU BULUŞMALARI BAŞLADI
Tarih : 11.08.2020 20:36:43
Okunma Oranı : 32
    Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ‘nin kurucu üyelerinden olduğu Anadolu Platformu tarafından bu sene 14.’sü düzenlenen Anadolu Buluşması “İnsanı Yeniden Düşünmek” üst başlığı ile Ankara Kızılcahamam’da başladı.

    9 -14 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlenen buluşmaya Türkiye genelinden çok sayıda üye Sivil Toplum Kuruluşlarının müntesipleri, akademisyenler, kanaat önderleri ve STK temsilcileri katılıyor.

    Buluşmanın açılış konuşmasını Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir yaptı. Konuşmasına Şeyh Galip’in “Ey insan evladı! Kendine saygıyla ve hürmetle yaklaş. Çünkü sen kâinatta yaratılmışların özü ve en değerlisi olan insansın” sözüyle başlaya Aldemir, sözlerini şöyle sürdürdü; “Küreselleşen dünya düzeninin hegemonyası altında kozmopolit bir hayat yaşayan günümüz insanları, yaşadığı sarsıcı dönüşümler sonucu kendi metafiziğine, tarihine ve dünya tasavvuruna yabancılaşmıştır. Doğumdan ölüme bütün hayatları açlık, sefalet, sömürü ve yoklukla mücadele içinde geçen dünyanın mazlum halkları, insanın, insanlığın yeniden hayatlarına, evlerine, devletlerine, ekonomilerine, eğitimlerine gelmesi için sabırsızlıkla bekliyorlar.


ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM