Anasayfa » Haberler » İyilik derneği »
 İyilik derneği van temsilciliği tarafından ihtiyaç sahibi aileler ve yetim çocuklar yararına kahvaltı programı düzenledi
İYİLİK DERNEĞİ VAN TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER VE YETİM ÇOCUKLAR YARARINA KAHVALTI PROGRAMI DÜZENLEDİ
Tarih : 23.12.2019 14:06:59
Okunma Oranı : 201
İyilik Derneği Van Temsilciliği tarafından ihtiyaç sahibi aileler ve yetim çocuklar yararına bir kahvaltı programı düzenledi.Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İyilik Derneği Van Temsilcisi Mehmet Salih Toprak’ın konuşmasıyla devam etti.

 

Yardımlaşmanın önemi ve Van Temsilciliğinin yaptığı faaliyetler üzerinde duran İyilik Derneği Van Temsilcisi Mehmet Salih Toprak,” Programımıza katılan Anadolu Platformu yüksek istişare kurulu başkanı Ramazan Kayan Hocamıza bu güzel gününde değerli vakitlerinizi bize ayıran çok kıymetli kardeşlerimize çok teşekkür ederim.  Van Temsilciliği’ni kurarken elimizden geldiği kadar ihtiyaç sahibi aileler ve yetim çocuklar ulaşma sözü verdik. Her ay maddi ve manevi yardımlarım devam etmektedir. İyilikte Hızır gibi olmalıyız, insanların elinden tutmalıyız, iyilik eri olmalıyız, gönüllere iyiliklerle girmeliyiz, yürekleri iyiliklerle fethetmeliyiz. Tarafımızı belli etmeliyiz ve kesinlikle iyilikten yana taraf olmalıyız” diye konuştu.

 

Programda bir konuşma yapan Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan’ın kadın ve imtihanı üzerinde durarak ''Hacer’in sabrı'' ve ''Hacer olmalıyız'' konularını anlattı.

“ Evlilik demek sorumluluk demektir, sabır demektir, Allah’ın sınırlarını muhafaza etmek demektir. Sorumluluk sadakat demektir, ciddiyet demektir. Allah sevdiklerini büyük imtihanlarla derecelerini yükseltiyor. Allah Hacer annemizin yürüyüşünü öyle önemsedi ki çölde zemzem fışkırttı. Kıyamete kadar hacı olmak isteyen kişiler Hacer’in yaptığını yapmadan hacı olamıyor. İnsanlık için çıkarılmış hayırlı bir ümmetiz biz. Yeryüzündeki tüm acıları paylaşacağız. Allah da bizim acılarımızı azaltacak. ” dedi.

Yoğun katılımın olduğu program iyilik derneği van temsilcileri ve gelen konuklarla birlite yapılan kahvaltı ile son buldu.
ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM