Anasayfa » Haberler » İyilik derneği »
 İyilik derneği su kuyusu projesi
İYİLİK DERNEĞİ SU KUYUSU PROJESİ
Tarih : 30.11.2019 12:20:45
Okunma Oranı : 173
VAN İYİLİKDER TEMSİLCİLİĞİ
 
Susuz Canlara Can Katalım
 
 Çeşmeyi açtığınızda suyunuz serin ve temiz olarak size hizmet ediyor değil mi? Gündelik hayatımızı şırıl şırıl akan sularımız sayesinde ne kadar kolay idame ettirdiğimizi bir düşünelim...
 
 Şimdi sıra Afrika’nın birçok yerinde onlarca yıldır devam eden kuraklık ve su sıkıntısını düşünmekte; bebeklerin, çocukların, kadınların sıradan bir günü, içme suyuna ve hijyen için gerekli olan suya duyulan hasretle ve yoksunlukla geçiyor.Gelin kara kıtanın bahtı kara insanına, açacağınız su kuyuları ile destek olun, onlara sıhhat ve afiyet katmak için su kuyusu kampanyamıza bağışlarınızla ortak olun.
 
 Afrika'da hergün milyonlarca insan kilometrelerce yol yüreyerek en yakındaki su kuyusundan evine su almak için emek ediyor.Bazı yerlerde ise su kuyusu bulunmadığından kuraklık ve açlık ölümleri yaşanıyor.Bir kuyu açtırarak onbinlerce insanın istifade etmesini ve ölmeyen bir hayır çeşmeniz olmasını sağlayabilirsiniz.
 
Afrika’da su kuyusu açma tutarları teknolojinin de geride olması sebebiyle biraz maliyetli olup bölgesel olarak değişmekte. Özellikle Somali, Nijer ülkeleri içinde gerçekleştirilmesi öngörülen kuyuların fizibilite çalışmaları derneğimizin bölgedeki yetkilileri ve gönüllüleri tarafından titizlikle gerçekleştirilmiştir.
 
Bağışlarınız ve destekleriniz sayesinde açılacak su kuyularına sizin, ailenizin ya da sizin seçeceğiniz bir isim verilecektir. Ayrıca açılan su kuyusuna ilişkin fotoğraf ya da dilerseniz video kaydı alınarak yine tarafınıza ulaştırılacaktır.
 
 
 
NİJER :
 
  25-35 Metreden su çıkan kuyular ve Pompa ve koruma duvarı dahil (kullanıma hazır hali) 3.300 Dolar.   Açılma süresi 30-90 Gün arası.
 
 
ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM