Anasayfa » Haberler » Genel »
 Kudüs için basın açıklaması ve gıyabi cenaze namazı düzenlendi.
KUDÜS İÇİN BASIN AÇIKLAMASI VE GIYABİ CENAZE NAMAZI DÜZENLENDİ.
Tarih : 15.05.2018 18:06:42
Okunma Oranı : 453Gökkuşağı Derneğinin de içerisinde üye olarak bulunduğu Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi, Abd nin, Filistin'in başkenti olan Kudüs'e İsrail Konsolosluğunu taşıması ile başlayan direnişte İsrail tarafından Şehid edilen 58 kişi için gıyabi cenaze namazı kıldı. Bunun yanında Abd konsolosluğunun Kudüs'e taşınmasına bir tepki olarak basın açıklaması düzenledi.Yağan sağanak yağışa aldırmayan katılımcılar sloganlarla dağıldı.
RAMAZAN HİLÂLİ KUDÜS’ÜN ÖZGÜRLÜĞÜYLE DOĞACAKTIR.


Mescid-i Aksa ve Kudüs Müslümanların bir parçasıdır ve asla Siyonist İsrail’e terk edilemez!

ABD başkanı Trump Kudüs’ü İsralin başkenti olarak tanıdığını ilan ederek yeni bir haçlı savaşı başlatmıştır. Trump’ın bu hadsiz kararı hiçbir zaman tanınmayacak ve elbette karşılıksız kalmayacaktır. Yüzyılı aşkın süredir Filistinlilere karşı şiddet uygulayan Siyonist çetenin yayılmacı politikalarını nasıl yürüttüğünü ve büyük İsrail ideali için her türlü yola başvurduğunu biliyoruz. Fakat bugün ABD ‘yi arkasına alarak her türlü vahşeti sergileyen İsrail’i cesaretlendiren sadece arkasına aldığı güç değildir. Bundan daha fazlası ümmetin suskunluğu ve içine düştüğü zillet halidir. Eğer Müslümanlar başlarındaki diktatörleri def edip birlik olmuş olsalardı bugün bunlar yaşanmayacaktı. Ey Rabbimiz, içimizdeki beyinsizler yüzünden bizleri helak etme ve başımızdaki bu zalimleri def et.


ABD başkanı Trump’ın ülkesinin İsrail büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararı 21. Yüzyılın en büyük siyasi suçlarından biridir. Uluslararası hukuka, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kararlarına, ahlaki normlara, tarihsel birikime ve sahadaki gerçeklere aykırı bu karar gayri meşrudur ve asla tanınmayacaktır.
Kudüs’ün statüsü ve tapusu tarihle sabittir ki Kudüs İslam’ındır. Trump gibi hadsiz cahiller bu gerçekliği değiştiremezler. Eğer bu adımla yapılmak istenen Müslümanların sabrını ve tepkisini ölçmekse; bizler topyekûn birer Selahaddin olarak Kudüs’ün özgürlüğü için sefere çıkmaya hazır olduğumuzu buradan bütün haçlılara ilan ediyoruz. Kudüs asla sizin siyasi popülizminize kurban edilecek bir mesele değildir ve bütün dünya bunu böyle bilmelidir.


Zalim İsrail Döktüğü kanda boğulacaktır.


Filistinliler, kadınlarıyla ve çocuklarıyla son bir aydır Büyük Dönüş Yürüyüşü gerçekleştiriyorlar. İşgalci İsrail ise ateş açıp masum insanları, çocukları ve yaşanan olayları dünyaya aktarmak isteyen basın mensuplarını şehit ediyor. ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki göstermek, Filistinli kardeşlerimizin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek vermek ve Büyük Felaket olarak adlandırılan Nakba’nın 70. yılını protesto etmek için günledir meydanlarda olan Filistinli kardeşlerimize  Gazze sınırında işgalci zalim İsrail’in attığı alev topları ve mermilerle 52 kardeşimiz şehid düştü. Rabbim kardeşlerimizin şehadetini kabul etsin. Bu katliamlar Müslümanları Filistin davasından asla vazgeçirmeyecektir. Unutmayın ki terör devleti İsrail er geç döktüğü bu kanlarda boğulacaktır.   

 
ÜMMET KUDÜS İÇİN AYAĞA KALKMALIDIR!


İslam ülkeleri bu adıma karşı gerekli mücadeleyi vermeli ve bu kararı geçersiz kılmalıdır. Bunun için hükümet tüm diplomatik yollar kullanılmalı ve her konu da Filistin halkının yanında olmalıdır. 
Buradan bütün ümmete sesleniyoruz; şimdi uyanma ve harekete geçme zamanıdır.
Şimdi de aynı şuurla mücadelemizi sürdürüp, haçlı artığı düşünceleri payanda olarak kullanan emperyalizme ve siyonizme karşı sesimizi yükseltme vaktidir.
Unutmamalıyız ki; Kudüs Ümmetin onurudur. Bizler de onurumuza sahip çıkmalıyız!
Dünya kamuoyu şunu bilmeli ki hem Siyonistler hem de  ABD,İslam topraklarında işgalcidir. Ne Siyonistlerin varlığı ne de ABD'nin elçilik girişimi meşru değildir. Müslümanların kanını akıtan bu canilerin attığı her işgal girişiminin karşısında olacağımız bilinmelidir. İslam topraklarında hâkim olduklarını düşünen emperyalistler, uzak olmayan bir zamanda büyük bir yanılgı içerisinde olduklarını göreceklerdir.
Tarih, zalimlerin attığı her adımı yazacak, zaman ise anı geldiğinde bu yapılanların hesabını soracaktır.


Unutmayın Ramazan hilâli Kudüs’ten doğar


Kudüs her an anmayı gerektiren bir acı...
Kuşanmamız gereken Kudüs bilincidir. Kudüs bir şehrin, bir mekanın adı olmaktan öte bir ümmetin varoluş bilincidir.
Kudüs bilincinden yoksun olanlar, Kudüs acısını idraklerinde diri tutamayanlar ne Halep'te ne Bağdat'ta ne yeryüzünün başka yerlerinde yaşanmakta olanları kavrayabilirler.
Kudüs ümmet bilincinin siyasal, askeri, stratejik mihenk taşıdır; ne Arabın ne Acemin ne Türkün meselesidir; bundan öte ortak şuur halidir. Irk, renk ayırmadan hepimizi saran ortak Ramazan iklimi aynı zamanda Kudüs'ün soluğunu da ruhlarımıza üflemeli...
Kim hangi kararı alırsa alsın "Kudüs İslamındır ve Kudüs bizimdir. Kudüs sahipsiz değildir. Şimdi ilk kıblemize, Peygamber Efendimizin (SAS) Miraç’a yükseldiği o mübarek beldeye sahip çıkma zamanıdır.
Van sivil dayanışma inisiyatifi olarak tüm bu yaşanan hukuksuzluğu ve  İslam dünyasına karşı atılan bu adımları protesto ediyoruz. Tüm Kudüs sevdalılarını ve vicdan sahibi herkesi Kudüs için ayağa kalkmaya davet ediyoruz.


                       Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM