Anasayfa » Haberler » Genel »
 Basın açıklaması
Basın Açıklaması
Tarih : 09.12.2017 19:23:58
Okunma Oranı : 675
EY KUDÜS!
Adaletin sembolü Hz. Ömer ve İslam'ın yiğit evladı Selahaddin-i Eyyübi'nin azad edipte ümmete teslim ettiği şehir. Yüz yıllarca Osmanlı himayesinde özgürlüğe sembol olmuş şehir. Maalesef! ümmetin parçalanmışlığından dolayı İngilizlerin İsrail'e peşkeş çektiği ve İsrail'in işgal edipte esir ettiği şehir...
En güzel günlerini İslam sancağı altında geçiren ilk kıblemiz Kudüs, işgal altında…
İlhak edilip tamamen Müslümanlardan arındırılmak isteniyor.
ABD’nin Ortadoğu’da fitne çıkarıp halkları birbirine kırdırarak İsrail’i büyüttüğünü ve güvenliğini sağladığını çok iyi biliyoruz. Irak’ın ve Suriye’nin hangi kandırmacalar la parçalanıp İsrail’e tehdit oluşturmayacak hale getirildiğini de çok iyi biliyoruz. Bölgede fitnenin bitmesi ve istikrarın sağlanması için ABD’nin ve diğer işgalci güçlerin kovulması gerektiğini artık herkes mutlak suretle bilmelidir.
Son dönemde İsrail'e methiyeler düzerek İsrail'i destekleyen Arap ülkelerini  kınıyoruz. Halklarının buna karşı olup bunu kabul etmediğini de çok iyi biliyoruz. Her gecenin bir sabahı ve her kışın bir baharı vardır. Biz de Müslümanlar olarak biliyor ve haykırıyoruz ki; Kudüs özgürleşmeli ve esaretten kurtarılmalı. 
Tüm Dünya da Müslümanların ve vicdan sahibi insanların İsrail'in bu işgal projesinin karşısında olduğunu ve Filistin halkının destekçisi olduğunu biliyoruz. Elbette ki bu önemli, ancak başta islam ülkeleri olmak üzere ve tüm Dünya ülkelerinin bu işgale artık dur demeleri gerekmektedir. Başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin gerekirse fiili olarak bunun karşısında olmaları gerekir. Çünkü İsrail ancak güçten anlar. Bu alçak tıynetli zevatın çok korkak olduklarını ve hiçbir zaman bir başarıya mücadele ile sahip oldukları görülmüş değildir. Hep oyun, entrika, hile ve desiselerle yaptıkları bilinen bir gerçek.
Kudüs Ümmetin meselesidir! Üç kutsal mekândan biridir. Mekke ve Medine’nin kardeşidir ve bu gün Kudüs mahzun, Mekke mahzun, Medine mahzundur.
Öyle görünüyor ki kutsallarımızı koruyacak yeni Selahaddin'lere ihtiyacımız var.
Tüm Müslümanların ve mukaddes beldelerimizin özgür olacağı günleri ümit ederek diyoruz ki;
Kudüs umuttur!
Kudüs samimiyettir!
Kudüs vefadır!
Kudüs özgürlüktür!
Özgürlükçü bir Dünya da, Özgür Kudüs'te buluşmak ve birleşmek dileğiyle...

ALT SAYFALAR
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
HABERLER
TAKVİM
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::