Anasayfa » Haberler » Genel »
 Umut ağacı kitap cafe'miz açıldı
Umut Ağacı Kitap Cafe'miz Açıldı
Tarih : 18.09.2017 07:54:06
Okunma Oranı : 805
           Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma derneği Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli  kurduğu Kitap Cafenin açılışını gerçekleştirdi.
           Gökkuşağı Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklemiş olduğu 'Umut Ağacı Kitap Cafe' isimli cafenin açılışını gerçekleştirdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü sayın Nevzat İNANÇ'ın ve STK. temsilcilerinin de katıldığı açılış programı 15 Eylül 2017 Cuma günü saat;14.30 da gerçekleşti. Sunuculuğunu Muhammed Altıok'un yaptığı açılış programında Dernek yönetim kurulu başkan yardımcısı Kemal Çelen bir selamlama konuşması yaparak; Toplumun geleceğini gençlerin belirlediğini bu münasebetle gençlere ve gençliğin eğitimine önem verilmesi gerektiğini ifade etti. Çelen ayrıca kitle iletişim araçları ve sosyal medyanın insanları okumaktan alıkoyduğunu, bundan yola çıkarak kitap cafelerin sayısının artırılması ve insanların okumaya teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizerek katılımlarından dolayıda tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
             Daha sonra bir konuşma yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü sayın Nevzat İnanç; Ülkemizde Kitap okuma oranlarının bir hayli düşük olduğunu, bu yönde bir teşviğin olması gerktiğini belirtti. Gençlik ve Spor bakanlığı olarakda buna büyük önem verdiklerini, bir çok vakıf ve dernekle ortaklaşa bu tür projeleri hayata geçirdiklerini vurguladı. Nitekim 'Şu an açılışını gerçekleştirmiş olduğumuz UMUT AĞACI KİTAP CAFE de bunlardan biridir' şeklinde ifade etti.
            Gökkuşağı Derneği Genel Sekreteri Muhammed Azdir'in projeyi tanıtım konuşmasından sonra, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürü sayın Nevzat İnanç, Gökkuşağı derneği başkanı Sayın Mahmut Bilici Hz. Ömer camii İmam hatibi Mehmet Emin Akan, Gökkuşağı derneği gençlik temsilcisi Musab Yıldız, Mehmet Emin Akan hocanın duası eşliğinde kurdela keserek açılışı yaptılar.
            Katılımın bir hayli yoğun olduğu program saat;16.00 sa sona erdi.

ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM