Anasayfa » Kurumsal »
 Hakkımızda
Hakkımızda
Tarih : 15.12.2013 17:38:45
Okunma Oranı : 4576
TARİHÇE
Derneğimiz 09.04.2004 tarihinde özelde Van'da genelde de ülkemizde ve tüm Dünya’da olmak üzere; Eğitim, Kültürel, Hak ihlalleri ve Yardım alanlarında çalışmalarda bulunmak üzere kuruldu. Kısa adı Gök-Der olan derneğimiz Van Gökkuşağı Eğitim  Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına açıldı. Çıkılan bu kutlu yolda çağlar ötesine bir yürüyüş hedeflenmektedir. 2004 yılında Hakka ve Halka hizmeti gaye edinerek kurulan derneğimiz her gün çıtayı biraz daha yükselterek varlığını ve çalışmalarını nesilden nesile aktararak devam ettirecektir.
            09.09.2006 yılında Van yerelinde başka sivil toplum kuruluşları ile birlikte VAHÖP (Van Hak ve Özgürlükler Platformu)       ‘nu kurarak hak ihlallerine karşı çalışmalarda bulunan derneğimiz, 25.07.2008 tarihinde de Türkiye genelinde birçok sivil toplum kuruluşunun da üyesi olduğu Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformunun kuruculuğunu yaptı. Platform çalışmaları bununla da sınırlı olmayan derneğimizin aynı zamanda Namaz Diriliş Platformu, KİAP (Kardeşlik İçin Adalet Platformu), TAP (Türkiye Adalet Platformu) , SDP (Sivil Dayanışma Platformu), TKMM (Türkiye Küçük Millet Meclisi) Platformu gibi platformlarla da ortak çalışmalar gerçekleştirmektedir.
            İnsanlık için eğitimi, hakkı ve adaleti gaye edinen derneğimiz; bu varoluş gayesi çerçevesinde faaliyetlerini bugüne kadar tam bir özveri ile sürdüregelmiş olup, bundan böyle de devam edecektir.
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
HABERLER
TAKVİM
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::