Anasayfa » Haberler » Genel »
 İyilik-der iftar programı
İyilik-Der İftar Programı
Tarih : 02.07.2016 14:58:42
Okunma Oranı : 1324
 
                İyilikder Van temsilciliği dul ve yetim ailelere iftar verdi! 01.07.2016 Cuma günü Van merkez İpekyolu ilçesinde verilen iftar yemeğine İyilikder Van temsilciliği olarak tespiti yapılmış olan, dul ve yetim ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gerçekleştirilen iftar programına yaklaşık 100 aile iştirak etti. İyilikder Van Temsilcisi Mehmet Salih Toprak konu ile ilgili şu açıklamada bulundu;
                İyilikder Van Temsilciliği olarak her Ramazanda dul ve yetim ailelerle iftar yaptıklarını, bu sene daha kapsamlı bir program yaptıklarını belirterek bunu devam ettireceklerini ve geleneksel hale getireceklerini belirtti. Yıllardır yardımda bulundukları aileler ile birlikte iftar yaparak onlara uzak olmadıklarını ve her zaman birlikteliklerinin devam etmesi gerektiğini göstermek, bu vesile ile temsilciliğin yönetim kuruluyla beraber ve aileleri ile birlikte onları sıcak bir tebessüm ile karşılayarak onlarla birlikte iftar yapmanın huzurunu yaşadıklarını belirtti. Yetimlere sahip çıkılması gerektiği, onların dertleriyle ilgilenmek, onları sevindirmenin toplumsal bir vazife olduğunu belirterek, bu tür programların samimi ortamların oluşmasına neden olmak bakımından önemli olduğunu vurguladı. Toprak; programda emeği geçen Van esnafına ve İyilikder çalışanlarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
              Gökkuşağı derneği yöneticiler’ininde katıldığı İftar programının sonunda yemeğe katılan dul ve yetim ailelere bayram harçlığının dağıtılmasının ardından program sona erdi.
 
 

ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM