Anasayfa » Haberler » Genel »
 Hizmetiçi eğitim programımız yapıldı
Hizmetiçi Eğitim Programımız Yapıldı
Tarih : 05.04.2016 19:24:17
Okunma Oranı : 1325
Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu 10. Bölgesi “ Anadolu Platformunun Yerel, Bölgesel ve Küresel meselelerimize Yaklaşımı” konulu hizmet içi eğitim programı tertip etti!
02 Nisan 2016 cumartesi günü Van Gökkuşağı Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen hizmet içi programa; Van Gökkuşağı derneğinin yanı sıra, bölgeden de; Erciş Başak-Der, Doğubeyazıt Gönüllü Dostlar Derneği, Muş Lale-Der,Tatvan Tek-Der, Gevaş Hayat Pınarı, Hakkari Gönül Der ve Ağrı’dan temsilciler, sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulları ile komisyon sorumluları katıldı. Dernek ve komisyon yöneticilerine yönelik gerçekleştirilen programa Araştırmacı Yazar/Anadolu platformu başkanı Turgay Aldemir sunumcu olarak katıldı.
Katılımın çok yüksek olduğu programda Anadolu platformu başkanı Turgay Aldemir; Dernek yönetim kadrolarının dernek üyelerini kuşatarak faaliyet ve çalışmalarına büyük bir önem vermeleri gerektiğini belirterek, gerek bölgedeki çatışma ortamının ve gerekse orta doğudaki çatışma ortamından etkilenmeksizin eğitim çalışmalarının aksatmaksızın devam etmesi gerektiğini ifade etti. Toplumların değişim ve dönüşümünde eğitimin çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek dernek ve komisyonlarımızın da bu minval üzere faaliyetlerini sürdürmeleri gerekir. Diyen Aldemir. Platform olarak “arzın imarı ve neslin ıslahı” nı hedeflediklerini, bunun gerçekleşebilmesi içinde, eksiklerin tespit edilip giderilmesi, programlı ve daha verimli çalışmaların yapılması gerektiği üzerinde durdu. Geleceğe yatırımın en önemlisinin gençlere yatırım olduğunu belirten Aldemir; “ Gençler bizim olmazsa olmazımızdır” diyerek sözlerini tamamladı.
Programa katılan bölgeden STK yöneticileri ve komisyon sorumluları açısından da çok verimli geçtiği gözlemlenen program saat;16.00 da sona erdi.

ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM