Anasayfa » Haberler » Genel »
 10. bölge ortaöğretim komisyonu kampı
10. Bölge Ortaöğretim Komisyonu Kampı
Tarih : 01.06.2015 15:35:55
Okunma Oranı : 1503
Anadolu Platformu 10. Bölge Ortaöğretim Komisyonunun ev sahipliğinde 29-31 Mayıs tarihleri arasında Gökkuşağı Derneğinin Dağönü köyündeki sosyal tesislerinde ortaöğretim komisyonu 10. Bölge kampı düzenlendi. Van, Erciş, Hakkari, Tatvan ve Gevaş’ın katılımıyla yaklaşık 60’ı aşkın öğrenciyle 3 günlük program yapıldı.
Program Cuma günü saat; 20:00 de Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.
Anadolu Platformu 10. Bölge Ortaöğretim Komisyon Başkanı Burhan İçgüleç’in selamlama konuşmasıyla program devam etti. İçgüleç konuşmasında: İslam ın toplumdaki karşılığının değerli olduğundan ve bunu sürekli ve dinamik bir hal üzere devam ettirmenin gerekliliğine vurgu yaparak, Gençliğin bulunduğu çağ itibariyle edilgen değil etken olması gerektiğini ve bunun da geçmişteki peygamberlerin genç yaşlardaki duruşlarında varola gelen bir durum olduğunu ifade ile sözlerini tamamladı.  
Programda tanışma ve hasbıhallerin yapılmasının ardından
Çalış tayın 1. Gününde Van ortaöğretim gençlerinin oluşturduğu müzik grubunun seslendirdiği ezgi ve şiirlerle gençler günün yorgunluğunu atarak motive oldular.
Çalış tayın 2. Gününde ise; “Dünyada Müslüman Ahlakın Yeniden İnşası” üst başlıklı panelde ‘’Sosyal Medya Ahlakı ve Etkileri, İletişim Ahlakı, Popüler Kültür ve Tüketim Anlayışı’’ konularının sunumları yapıldı. Sunumda:
·         Sosyal medyada, iletişimde, sanal ortamlarda şahsiyetini kaybetmeden yaptığı işe değer katan gençler olunması gerektiği.
·         Ağ toplumunun değil, Çağ toplumunun içinde nice büyük işler başara bilineceği.
·         Yine bilgiden bilince ahlak üst başlıklı panelde sahih Din, sahih Kur’an ve sahih Peygamber algısının önemi.
Gibi önemli vurgular yapıldı.
Programın akşam seansında Atölye Çalışması gerçekleştirildi. ‘’İyilik, Merhamet, Tevhid, Adalet, Cihat/Şahitlik ve İbadet,takva’’ başlıkları altında yapılan çalışmaların çok verimli geçtiği gözlemlendi. Atölye çalışması grup sunumcularının  sonrasında grup sözcüsü öğrenciler Atölye Çalışmasının sunumlarını yapıldı.
Çalış tayın 3.Gününde  panelle devam eden programda ”Cemaat Ahlakı” üst başlığı işlendi. Panelde öğrenciler; Teşkilatçılık Ahlakı, Davet Ahlakı, Sorumluluk Ahlakı gibi, başlıklı sunumlar yaptılar.
Üç günlük program süresince sabah namazlarında Kur’an-ı Kerim okumaları ve hadis derslerinin yapıldığı, yüzme, futbol, voleybol gibi sportif faaliyetlerinde yapıldığı kamp programı 31 Mayıs Pazar günü öğleden sonra sona erdi.
 
 

ALT SAYFALAR
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
HABERLER
TAKVİM
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::