Anasayfa » Haberler » Genel »
 Yüksek öğrenim komisyonu tanışma programı
Yüksek Öğrenim Komisyonu Tanışma Programı
Tarih : 27.10.2014 09:58:35
Okunma Oranı : 2350
Van Gökkuşağı Derneği Yüksek öğrenim komisyonu (Anadolu Öğrenci Birliği) 19 Ekim 2014 Pazar günü Van’ın Tuşba ilçesi Dağönü köyü Gökkuşağı Derneği sosyal tesisinde bir tanışma programı gerçekleştirdi.
Saat 10.00 da Mahmut Şimşat hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, A.Ö.B komisyon Van sorumlusu Sunullah Ercek’ın selamlama konuşması ile devam etti. Ercek konuşmasında; “ Tarih boyunca insan ile şeytanın, iyi ile kötünün, mazlum ile zalimin, hak ile batılın, kalp ile nefsin, akıl ile hevanın mücadelesi hep var olmuştur. Adem ile İblis’in, İbrahim ile Nemrud’un, Musa ile Firavun’un, Muhammed ile Ebu Cehillerin, Hüseyin ile Yezid’in mücadelesini Kur’an’ı Kerim ve tarih kaynakları bize bildiriyor.Bu kaynaklar; kendi ülkelerini işgal eden, ülkelerini sömüren, yer üstü ve yer altı kaynaklarını talan eden zalim hükümdarlara ve imparatorlara karşı mücadele eden mazlum halkların mücadelesini de bize aktarmaktadır.
Bugün İslam coğrafyası küçük küçük devletlere bölünmüş. Yüzyıl önce İslam coğrafyasını bölenler sınırları, bölgenin şartlarını göz ardı ederek sanki cetvelle çizdiler. Her iki ülke arasında sınır kavgasına sebep olacak problemler bıraktılar. Bu zalimler buralardan ayrılınca da devletlerin başına kendilerine hizmet edecek kuklalar ve uşaklar bıraktılar.
Birbirlerini öldüren kardeşlerin artık düşmanlarına inat barışmalarını istiyoruz. Evlerinden, yurtlarından sürülmüş mazlum halkların dertlerine çare olmak gerekir. İşte bu noktada Gençliğe çok iş düşüyor.
Gençler olarak bu sorumluluğu omuzlarımıza yüklememiz gerekir. Kendimizi, ailemizi, memleketimizi, ülkemizi ve dünyayı değiştirebileceğimize azmetmemiz, inanmamız gerekir.
Tevhid, adalet, özgürlük, merhamet, meşveret, ahlak ve onur temelinde bir değişim gerçekleştirmemiz gerekir. Allah’a karşı, topluma karşı ve İslam ümmetine karşı sorumluluklarımızı bilirsek bu değişimi gerçekleştirebiliriz.” Şeklinde sözlerini tamamladı.
Daha sonra möderatörlüğünü Ramazan Ender Dinçer’ın yaptığı “Günümüz gençliğinin problemleri” başlıklı gündem konusu üzerinde duruldu. Eğitim öğretim sezonu başında öğrencilerin kaynaşmasını amaçlayan programda;  Gelecek için gençliğin önemi, gençliğin toplum içerisindeki yeri, gençlik ve iletişim, sosyal medyanın gençlik üzerindeki etkisi, konuları müzakere edildikten sonra saat:16,00 da  program sona erdi.

ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM