Anasayfa » Haberler » Genel »
 Çocuklar sosyal etkinliklerle, gökkuşağı'nda buluştu!
Çocuklar Sosyal Etkinliklerle, Gökkuşağı'nda Buluştu!
Tarih : 10.03.2014 16:01:54
Okunma Oranı : 2041
Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği; “ YEDİRENK KÜLTÜR SANAT MERKEZİ” adıyla SODES ‘e sunmuş olduğu proje kabül edilmiş olup, bu çerçevede 01.09.2013 tarihinden itibaren proje uygulamaya konularak başlamıştır.

Proje çerçevesinde:

1-    Van’da bulunan yoksul ve dezavantajlı çocuklar başta olmak üzere projeye katılan tüm çocuklar sanat ve çeşitli etkinliklerle buluşturuldu.

2-    Çocukların; var olan yeteneklerini ortaya çıkarmak, kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlamak ve hayal dünyalarını yansıttıkları sanatların toplumla buluşturmalarına yardımcı olabilmek

3-    Toplum değerlerinin yok olmaya başladığı bir dünyada, çocukların değerleriyle büyümeleri için danışmanlık hizmeti vermek

4-    Çocukları kötü alışkanlıklarla tanışacakları mekânlardan uzak tutarak, sanata ve güzel ahlaka yönlendirmek.

Projenin içeriği;

       Proje altı atölyeden oluşmakta olup;

İlk üç ay;

1-    Bağlama kursu

2-    Keman kursu

3-    Gitar kursu

Eğitimleri verilmektedir.

İkinci üç ayda ise;

4-    Grafik tasarım kursu

5-    Resim kursu

6-    Tiyatro kursu

Eğitimleri verilmektedir.

Projenin birinci bölümü; ilk üç ay içerisinde verilen Bağlama, Keman ve Gitar Kursularının bitiminden sonra topluma açık bir mekanda, öğrencilerin Halk Eğitim onaylı sertifikaları dağıtılıp konserle noktalanacaktır.

Projenin ikinci bölümünde is;, İkinci üç ay içerisinde verilecek olan Resim, Grafik Tasarım ve Tiyatro Kurslarının bitiminden sonra topluma açık bir mekanda Sergi ve Tiyatro gösterisiyle sonlanacaktır.
ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM