Anasayfa » Haberler » Genel »
 Çocuklar sosyal etkinliklerle, gökkuşağı'nda buluştu!
Çocuklar Sosyal Etkinliklerle, Gökkuşağı'nda Buluştu!
Tarih : 10.03.2014 16:01:54
Okunma Oranı : 1823
Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği; “ YEDİRENK KÜLTÜR SANAT MERKEZİ” adıyla SODES ‘e sunmuş olduğu proje kabül edilmiş olup, bu çerçevede 01.09.2013 tarihinden itibaren proje uygulamaya konularak başlamıştır.

Proje çerçevesinde:

1-    Van’da bulunan yoksul ve dezavantajlı çocuklar başta olmak üzere projeye katılan tüm çocuklar sanat ve çeşitli etkinliklerle buluşturuldu.

2-    Çocukların; var olan yeteneklerini ortaya çıkarmak, kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlamak ve hayal dünyalarını yansıttıkları sanatların toplumla buluşturmalarına yardımcı olabilmek

3-    Toplum değerlerinin yok olmaya başladığı bir dünyada, çocukların değerleriyle büyümeleri için danışmanlık hizmeti vermek

4-    Çocukları kötü alışkanlıklarla tanışacakları mekânlardan uzak tutarak, sanata ve güzel ahlaka yönlendirmek.

Projenin içeriği;

       Proje altı atölyeden oluşmakta olup;

İlk üç ay;

1-    Bağlama kursu

2-    Keman kursu

3-    Gitar kursu

Eğitimleri verilmektedir.

İkinci üç ayda ise;

4-    Grafik tasarım kursu

5-    Resim kursu

6-    Tiyatro kursu

Eğitimleri verilmektedir.

Projenin birinci bölümü; ilk üç ay içerisinde verilen Bağlama, Keman ve Gitar Kursularının bitiminden sonra topluma açık bir mekanda, öğrencilerin Halk Eğitim onaylı sertifikaları dağıtılıp konserle noktalanacaktır.

Projenin ikinci bölümünde is;, İkinci üç ay içerisinde verilecek olan Resim, Grafik Tasarım ve Tiyatro Kurslarının bitiminden sonra topluma açık bir mekanda Sergi ve Tiyatro gösterisiyle sonlanacaktır.
ALT SAYFALAR
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
HABERLER
TAKVİM
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::