Anasayfa » Yönetim kurulu »
 Başkan
Başkan
Tarih : 11.02.2018 10:00:00
Okunma Oranı : 4061

   Burhan ADALI
 Yönetim Kurulu BaşkanıDeğerli Dostlar;

Adına küreselleşme denilen çağımızda sivil toplum örgütleri, toplumları yönlendiren, çalıştıran temel unsurlar olarak düşünülmektedir. Günümüz dünyasında sivil toplum örgütleri hükümet dışı organizasyonlar olarak gitgide daha fazla önem kazanmaktadırlar. Sivil toplum kuruluşlarının toplumun eğitiminde ve yönlendirilmesinde itici bir güce sahip olduğunu, lakin bu gücün doğru kullanılması gerektiğini de özellikle vurgulamak isterim.
 
Günümüzün, sivil toplum çağı olması olgusundan hareketle gerçeklere kayıtsız kalınmaması gerekmektedir. Son dönemlerde toplumsal değişime etkisi azımsanmayacak sivil toplum olgusu, ekonomiden politikaya, kültürden sosyal hayatın bütün kademelerine kadar geniş bir yayılma alanına sahip olmaya başlamıştır. Bu sebeple, artık, herkesin olayları daha iyi algılayabilmek için, devlet dışı sosyal organizasyonlar olarak da ifade edilebilecek olan sivil örgütlenmeleri dikkate alması da kaçınılmaz olmuştur. Nitekim bu gerekliliğin sosyolojik analizler için de geçerli olduğunu da söylemek mümkün.
 
Sivil örgütlenmenin, özellikle İslami değere sahip olanlarında; dostluk, kardeşlik, arkadaşlık, birlikte bir şeyler başarma duygusu, kollektiflik ve güzel ahlakı topluma yerleştirme için insanların gönüllü olarak bir araya gelerek bir şeyler yapmaya çalışması gibi etkenler söz konusudur. Bir sinerji ve güç birliği
duygusunu içeren “sivil toplum, insanların tek tek yapamadıkları şeyleri beraber yapma, bir birlikteliği, gönüllülüğü ve dayanışmayı temsil etmektedir.
 
Bu meyanda bizlerde Anadolu’nun en doğusunda güneş ışıklarının ilk dokunduğu bir coğrafyada kurulmuş ve faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olarak; temelde varlığını, borçlu olduğu ilkelere sahip olan, merhamet, yardımseverlik, adalet, erdem, kardeşlik, paylaşımcılık, özveri ve fedakarlık gibi prensiplerle hareketle, her gün çıtayı biraz daha yükselterek çalışma ve faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Bizler Van Gökkuşağı Derneği olarak sivil toplum çalışmalarının özelde insana genelde topluma azımsanmayacak oranda katkı sağlayacağını çok iyi biliyor, bu çerçevede çalışmalarımız gönüllülük esası ile adaletsizliğin önünde set olacak bir disiplin içinde insana dönüşme gerçekliğini ortaya koyacağına inanıyoruz. 2004 yılında başlatmış olduğumuz bu yolculuğumuzda toplumun her kesimine iyilik üretmeyi de hedef edindik ve edinmeye de devam edeceğiz.
Saygılarımla

Burhan ADALI
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
HABERLER
TAKVİM
İSTATİSTİKLER
IP Adresiniz
  :   34.228.41.66
Ziyaretçi Sayısı
  :   163147
Online Ziyaretçi
  :   1
DÖVİZ KURLARI
  • 5,37TL
  • 6,11TL