Anasayfa » Yönetim kurulu »
 Başkan
Başkan
Tarih : 11.02.2018 10:00:00
Okunma Oranı : 5048
   Burhan İÇGÜLEÇ
   Yönetim Kurulu Başkanı           Değerli Kardeşlerim,
 
         İnsan, varlıklar içerisinde en değerlisi en kıymetlisi. Bu manada insana yapılacak yatırım da o derece değerli ve kıymetlidir. İnsan, yapısı gereği olumlu ya da olumsuz her türlü iletişime açıktır. Nasıl bir insan istiyorsanız çalışma alanlarınızı da ona göre planlamanız gerekiyor. Toplumlar her türden insanlar çıkarmıştır bağrından. Kimi zaman âlimler kimi zaman zalimler olmuştur.

         İlk insandan günümüze kadar süren insanlık serüveni içerisinde dünyamız birçok olaylara şahitlik etmiştir. İnsanoğlu dünyalıklar ile olan etkileşimi sonucunda araştırarak, inceleyerek, üreterek yeni şeyleri keşfetti. Fakat bunları yaparken kimi zaman ölçülü oldu kimi zaman da hiçbir hak, hukuk tanımadan nice insanların haklarını çiğnedi. Birçok canlı varlık yok edildi.

         Doğru ve yanlışın hikâyesi hep var oldu. Hak ve batıl mücadelesi hiç bitmedi. Savaşlar, katliamlar, zulüm ve haksızlıklar yüzyıllar boyu milletlerin üzerinden hiç eksik olmadı. Hala da var olmakta ve sürüp gitmektedir. Dünya genelinde; ölçüsü, sınırı olmadan adeta gözü doymuyormuşçasına kontrolleri altındaki insanları sadece nesne olarak algılayıp meta niteliğinde görerek, masum insanların hakları gasp edilmeye devam etmektedir.

         Allah'ın, iradesini kullanması yetkisiyle nasiplendirilen insanlar diğer insanlara, paraya, teknoloji yoluyla servis edilen konfora, bireysel haz ve arzularına kölelik yapma durumuna düşürülmüşlerdir.  Bütün peygamberlerin ortak davası olan Tevhid mücadelesi; insanlığı, yaratan dışındaki varlıkları devre dışı bırakarak sadece bir tek olan Allah’a kul olmayı sağlayarak ahiret hayatının varlığından da haberdar etmektedir.

         Peygamberimizin ümmeti ve takipçisi olan bizler de kendimiz dışındaki diğer insanların dertleriyle dertlenerek insanlara umut olmanın çabası içerisindeyiz.  İnsanlığa ışık saçmak karanlıklardan aydınlığa çıkarmak amacıyla, insanlarımızı eğitim ve davet yoluyla yetiştirmeye çalışıyoruz. Kötülüğün salgın hastalığı gibi dalga dalga yayıldığı dünyada Allah'ın rızasını kazanmak için yapılacak hayırlı işlerin de dalga dalga yayılacağını ve kartopu gibi büyüyeceğine inanıyoruz. İnsanlığı ve inancı gereği şehri, ülkesi, ümmet coğrafyası ve tüm insanlar için “Ben de bir şeyler yapabilirim.” diyerek aynı kaygıları taşıyanların buluştuğu derneğimiz, “İki günü bir olan ziyandadır.” Düsturu gereğince kadının, erkeğin, çocuğun, gencin, yaşlının içinde kendini bulacağı bir yaşam alanı oluşturarak hayata değer katmaya devam etmektedir.

         Çalışmalarımız gönüllülük üzere yürütülmekte olup gayretlerimizin verimli olabilmesinin yolunun da disiplinize edilmiş gönüllülükten geçtiğini bilerek, işimizi ciddiyetle yapmaya çalışıyoruz. Yapacağımız her türlü faaliyette ortak aklı etkin ve ortak çabayı yetkin kılarak bizlere destek verecek kardeşlerimiz ile yürümeye devam edeceğiz.


 Saygılarımla


 
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
HABERLER
TAKVİM
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::