Anasayfa » Komisyonlar »
 Ortaöğretim komisyonu
Ortaöğretim Komisyonu
Tarih : 06.02.2014 09:35:42
Okunma Oranı : 5468

Ortaöğretim Komisyonu; temel ahlaki ilkeleri karakter haline getirmiş, medeniyet değerlerimizi kavrayan, ahlak ve kişiliğine güven duyulan, çağın şartlarını kavramış, mücadeleci ve özgüven sahibi, ufku açık, azimli bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuş ve bu yönde de faaliyetler gerçekleştirmektedir.

Komisyon gençlikteki potansiyeli doğru yöne kanalize ederek verime dönüştürmek, değerlerimiz çerçevesinde, sağlam ve tutarlı temeller üzerinde şekillenen nitelikli düşüncenin öne alınmasını ve topluma yaygınlaştırmasını sağlamak için gayret gösterir.

Komisyonun yaptığı önemli çalışmalardan:

Gençlerin ahlaki, kişisel gelişimlerini ve sorumluluklarını zinde tutmak, kişisel gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla etkinlikler gerçekleştirmek, kamp programları düzenleyerek öğrencilerin okuma alışkanlıklarını güçlendirmek.

Yıl içerisinde gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla gençlerin birlikte hareket edebilme kabiliyetlerini artırma ve sağlıklı yaşama bilinci kazandırma amacıyla sportif faaliyetler düzenleme. Gezi ve piknik programları gerçekleştirme.

Gençleri okumaya teşvik etme ve gündemi takip etmelerini sağlamak amacıyla bilgi yarışması düzenleme; 

TYT ve AYT sınavına hazırlanan gençlere alanlarıyla ilgili akademik destek sağlamak ve onlara çalışabilecek ortam sunmanın yanı sıra  gençlerimizin toplumdaki yoksulluğa, işsizliğe ve cahilliğe bigane kalmamaları ve içlerindeki yardımlaşma duygusunu geliştirmek için yıl içerisinde düzenlenen fakirlere yardım kampanyası ve kermeslerde görev almalarını sağlama…

NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM