Anasayfa » Haberler » Genel »
 İhtiyaç sahibi aileler için kahvaltı programı!
İhtiyaç Sahibi Aileler İçin Kahvaltı Programı!
Tarih : 18.01.2014 16:18:27
Okunma Oranı : 1946
Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yardım komisyonu, merkezi İstanbul Fatih de bulunan İyilik-Der ile ortaklaşa 05.01.2014 Pazar günü Erenoğlu düğün salonunda Gökkuşağı derneği üye ve gönüldeşlerinin katıldıkları Bir kahvaltı programı tertiplendi.
Saat:10.00 da başlayan program Mahmut Şimşat hoca’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra İyilik-Der Van temsilcisi Mehmet Salih TOPRAK bir selamlama konuşması yaparak; Katılımcılara teşriflerinden dolayı teşekkür etti. Toplumun iyiliğe muhtaç olduğuna vurgu yapan Toprak STK ların bu iyiliğin mimarı olmaları gerektiğini söyledi. İyilik-Der olarak daha çiçeği burnunda bir dernek olduklarını, bu günden itibaranda bir çok hayırlı çalışma ve faaliyete imza atacaklarını ifade ederek sözlerini tamamladı.
Daha sonra Gökkuşağı Derneği Başkanı Özkan SOYLUOĞLU bir selamlama konuşması yaptı: Bütün katılımcılara katılımlarından dolayı tekekkür ederek, programın tertiplenmesinde emeği geçen herkese tebriklerini belirterek, hayırda yarışan bireyler olarak ileriye dönük daha iyi çalışmalar ortaya konulacağını umuyorum. Dedi!
Programa damgasını vuran konuşma ise Bediüzzaman camii İmam Hatibi Mikail Altıok hocanın konuşması oldu. Altıok Günümüzde insanlığın her zamankinden daha çok iyiliğe muhtaç olduğunu bunun sebebininde bu gün insanlığın daha tahripkâr olduğundan kaynaklandığını, birileri kan döküp tahrip ederken Müslümanlarında imar etme ve yaşatma görevinin olduğunu belirtti. Ülkemize komşu olan ülkelerin içinde bulunmuş oldukları duruma dikkat çekerek STK larımızın, cemaatlarımızın her zamankinden daha çok çalışır olması gerektiğinin altını çizdi. İnsanlık ölüm ve açlıktan bir kurtuluş umudu arıyor; Evet bu umut İslam ve Müslümanlar olmalı. diyerek sözlerini tamamladı.
Program Mikail Altıok hocanın konuşmasının ardında sona erdi. 
ALT SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
Şehir :
::
TAKVİM